Ty i On (Ap 21,1-5)

Ja, Jan, ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. 
I Miasto Święte – Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swojego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu:
”Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie »Bogiem z nimi«. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły”.
I rzekł Siedzący na tronie: ”Oto czynię wszystko nowe”. (Ap 21,1-5)

Zdziwiony? Zdumiona? To nie błąd. Żaden internetowy chochlik nie połknął moich rozważań. Nie z lenistwa, ale z chęci podarowania Ci chwili czasu z Nim. Sam na sam. Tak jak pisałem wczoraj.

Tylko Ty i On.

Czy Twoje serce nie pragnie tego o czym pisze św. Jan?

To czytanie niesie w sobie tak wielką dawkę dobra, nadziei i pięknych obietnic, że mój komentarz jest zbędny.

Ten czas, który poświęciłbyś na czytanie mojego komentarza przeznacz na medytację. Poproś Ducha Świętego o prowadzenie i poczuj jak Bóg przychodzi do Ciebie.

Zapragnij Nieba!

Dobrego dnia + 🙂

photo: flickr Zlatko Vickovic

Podobne wpisy:

  • Elżbieta

    Duchu Święty pragnę otworzyć się na Twoje Święte,Boże działanie.Oświeć mój rozum i wszystkie myśli moje.Oczyść i uświęć moje serce,aby było godnym mieszkaniem dla Ciebie. Prowadż mnie Duchu Święty Bożą Drogą do domu Ojca w imię Jezusa Chrystusa naszego Pana.Pragnę żyć tak jak Ty chcesz Boże,abym żyła.Jezu,Panie mój Najłaskawszy,zawładnij moim sercem i życiem od tej chwili na wieki.Bądż Wola Twoja.Amen.